پرش به محتوا
خانه » بلاگ » 12 کتاب ترسناکی که مو به تن شما سیخ میکند |پارت دوم

12 کتاب ترسناکی که مو به تن شما سیخ میکند |پارت دوم

  • از

بهترین کتاب های ترسناک و وحشت انگیزی که شما را در جایتان میخکوب و خواب را از شما میگیرد!

کتاب های ترسناک

خواندنی های خارق العاده زیادی وجود دارد که شما را روی لبه صندلی خود از ترس نگه می دارد. اما آیا چیزی تعلیق‌آمیزتر از یک رمان کابوس‌آمیز وجود دارد که شما را از خاموش کردن چراغ‌ها بترساند؟ برخی از مردم به دلیل هجوم آدرنالین به خواندن کتاب های ترسناک علاقه دارند. دیگران از احساس کردن وحشت، انزجار و خشمی که به انها در هنگام خواندن کتاب دست میدهد، لذت میبرند. در هر صورت، بهترین داستان های ترسناک شما را درگیر می کند و شما را به یک ترن هوایی وحشتناک می برد. برخی از آنها نیز با واقعیت تلفیقی دارند که به اندازه کافی خواننده را متحیر می کند

در پارت دوم این مطلب همراه ما باشید!

اثر The Last House on Needless Street از Catriona Ward

با تد، مرد عجیب و غریبی که به همراه دخترش لورن، و اولیویا گربه‌ ی سیاه سخن گویش که در یک خانه زندگی میکنند، آشنا شوید. هنگامی که دی(dee) تماس می گیرد و مشکوک به دخالت تد در ناپدید شدن خواهرش در سال ها قبل است، هر یک از این دیدگاه ها به قطعه ای از پنجره شکسته در حقیقت تبدیل می شود. نتیجه شاید لغزنده ترین مطالعه روانشناختی در تاریخچه ژانر وحشت باشد. کتابی با رازهایی به همان اندازه که نشان میدهند غم انگیز و وحشتناک هستند.

اثر Vertical Ring از Koji Suzuki

بیشتر مردم زمانی که رو به اثر سوزوکی “حلقه” می‌ آورند و کاملاً از نوار ویدئویی که اگر تماشایش کنی تنها هفت روز برای زنده بودن مهلت داری، آگاه هستند. با این حال، اگر فقط اقتباس هیدئو ناکاتا یا بازسازی آمریکایی گور وربینسکی را دیده باشید، چیزهای زیادی وجود دارد که هنوز باید یاد بگیرید. ما روزنامه‌نگار Kazayuki Asakawa را دنبال می‌کنیم که او مرگ‌های نابهنگام چهار نوجوان سالم را بررسی می‌کند و داستان جنون، بیماری و خشونت جنسی را که باعث تولد ساداکو کشنده شد، در هم می‌آورد. اگرچه فیلم‌ها این مزیت را دارند که تصاویر نفرین شده را به شما نشان می‌دهند، رمان سوزوکی به آرامی وزنه‌ای از رمز و راز خزنده ایجاد می‌کند که هیچ اقتباسی سینمایی نمی‌توانست آن را تحمل کند.

اثر The Hellbound Heart از Clive Barker

پس از ده فیلم و مجموعه‌ای از مدیا هایچندرسانه‌ای، عجیب است که فکر کنیم کل پدیده Hellraiser با این رمان کوچک آغاز شد. اگر هر جزئیاتی از داستان را از دست داده اید؛ این کتاب درباره سادومازوخیست های جهنمی است که ادعا می کنند روح هرکسی که به اندازه کافی بدشانس است یک جعبه معمایی خاص را باز میکند. اگر فیلم را دیده اید اما کتاب را نخوانده اید، باید فورا این را اصلاح کنید و به سراغ کتاب بروید. در طول خواندن این کتاب با توجه به عمق الهیات گمراه کننده ی بارکر، میتوان این سوال کلیدی را پرسید: بسته به دیدگاه شما، آیا شیاطین و فرشتگان یکسان هستند؟ فیلم به ما Pinhead داد، اما رمان بارکر به ما یک فلسفه ترسناک واقعی می دهد.

اثر The Wasp Factory از Iain Banks

فرانک در سواحل خانه جزیره ای منزوی خود سرگردان است و حیوانات کوچک را می کشد. او مکانیزم دقیقی برای کشتن زنبورها به صورت تشریفاتی ساخته است. به ما گفته می شود که او سه کودک را قبل از ورود به دوران نوجوانی کشته است. و در کمال تعجب، او قهرمان این داستان است.اثر The Wasp Factory اولین رمان بنکس بود، و این رمان تحریک‌آمیز همه ی ملاک های اولین‌ها در ژانر ترسناک را دارد. این رمان به دلیل ترکیبی از وحشت و سیاه ترین کمدی مورد تحسین قرار گرفت، همان طور که به دلیل فساد و شرارت اش مورد تحسین قرار گرفت. هر دو دلیل خوبی برای خواندن آن به نظر می رسند. با این حال، باید هشدار داده شوید که این رمان دارای صحنه های بسیار چندش اور است.

اثر Apartment 16 از Adam Nevill

هر یک از رمان های آدام نویل آغشته به یک آشفتگی است، یک اثر ترسناک سوسیال-رئالیستی بریتانیایی که عاری از هر نوع عاشقانه است.  داستان راجع به یک اقامتگاه منحصر به فرد در لندن است که توسط یک هنرمند فاشیست و شیفته سحر و جادو تسخیر شده است. آپریل بکفورد به سرعت تهدیدی فراطبیعی را در آپارتمان 16 کشف می کند، اما کابوس های واقعی متعلق به یک شخصیت ثانویه است، نگهبان امنیتی اضافه شده به نام ست. شکست های مکرر او در فرار از ساختمان منجر به یک فروپاشی خفه کننده کلاستروفوبیک می شود. مردم به شما خواهند گفت که اثر «Ritual» را بخوانید، اما «آپارتمان ۱۶» کتاب نویل است که از شما می‌خواهد به گوشه‌های اتاق‌ها نگاه کنید تا مطمئن شوید که سایه‌ها همچنان در جایی هستند که باید باشند.

اثر The Monk از Matthew Lewis

ریشه‌های ترسناک به سنت گاثیک قرن هجدهم بازمی‌گردد، که با «قلعه اوترانتو» در سال 1764 شروع شد و در «رازهای اودولفو» اثر آن رادکلیف در سال 1794 تکامل یافت. با این حال، این رمان لوئیس است که برای اولین بار قدرت این ژانر را در شوک‌آوری به نمایش می‌گذارد. اثر The Monk که زمانی که لوئیس هنوز نوجوان بود، نوشته شده است، به فساد اهریمنی آمبروسیو اشاره می‌کند. پس از انتشار، این رمان خطری برای جامعه تلقی شد. حتی در حال حاضر، جزئیات آن از قتل و جادوی سیاه همچنان به چشم می‌خورد. اگر زبان قدیم ترس هارا از بین ببرد، هنوز هم لحظاتی از این اثر است که بسیار تاثیر گذار هستند مانند زمانی که بدن راهبه توسط گروهی مثله می‌شود «تا جایی که تبدیل به توده‌ای از گوشت، ناخوشایند، بی‌شکل و منزجرکننده نمی‌شود». به یاد داشته باشید، این اثر در سال 1796 نوشته شده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *